Carian: Sumber: Kategori: Tarikh:
Isnin, 22 Julai 2019 | Log Masuk
Tanah Runtuh di hadapan rumah pengadu
Sumber : Sin Chew Jit Poh Halaman: 7
Kategori : Aduan Orang Ramai Ruangan:
Oleh : - Komen : 0
Tarikh : 18/01/2019 Capaian :
Keterangan : Tanah runtuh di tebing kampung 10, 16 dan parit Datuk Zakaria jalan (Jalan Dato Zakaria) Kampung Kepong Ulu. Mohon pihak berkuasa mengambil tindakan secepatnya untuk mengelakkan masalah menjadi lebih serius pada musim hujan yang akan datang. Pemilik rumah yang terjejas, Ye Mei mei, mendedahkan bahawa tanah runtuh itu berlaku pada jam 8 petang dua hari lalu, dan tanah di luar rumah tiba-tiba runtuh, menyebabkan pintu besi jatuh. Luar rumah beliau telah retak dan berlubang. Walaupun aduan berulang kepada pihak berkuasa, bahkan ada rasmi, datang untuk memeriksa mengambil gambar, tetapi ia tidak mengambil tindakan. Terdapat juga pembiakan nyamuk dan sampah longkang.